На нашій парафії продовжує роботу «Школа сімейного життя».

.

Упродовж двох місяців відбулося кілька зустрічей, на яких учасники обговорювали актуальні проблеми сімейного життя.

Зокрема 1 серпня 2017 року відбулася зустріч, присвячена мистецтву спілкування в сім’ї.

Присутні шукали відповіді на питання, які щоденно постають перед кожним із нас: на чому вони повині будувати спілкування в родинному колі? Якою має бути атмосфера і відносини всередині родини?

За допомогою чого можна досягти гармонії в сімейних стосунках.

Без сумніву, проблема спілкування посідає основне місце в сімейних стосунках: чи то між чоловіком і дружиною, чи між дітьми та батьками. Досить часто невміння чути та правильно висловлювати свої почуття й емоції стають причинами глибоких образ, розлучень чи навіть психологічних травм.

Гармонійні взаємини в сім’ї, насамперед, залежать від якісного спілкування. Саме воно є засобом для створення міцних та надійних стосунків. Невміння спілкуватися та висловлювати свої почуття в сім’ї залежить від культури та освіченості членів родини, батьків та дітей.

Шлях до гармонійних взаємин у родині складний та тривалий, але можливий, реальний, і насамперед, – дієвий.

Упродовж спілкування учасники проаналізували аспекти ефективного спілкування та комунікації в сім’ї, запропоновані ведучими, а також поділилися власним досвідом сімейного спілкування, своїми успіхами та складнощами, з якими їм довелося зіткнутися, будують ефективний діалог між членами родини. Головне, на чому було закцентовано, це те, що мир і благополуччя в родині залежать в першу чергу від стосунків між усіма її членами, а не від матеріальної забезпеченості або побутового комфорту.

  

  

  

 

 

8 серпня 2017 року учасники Сімейного клубу вчилися як жити і не конфліктувати, оскільки зустріч була присвячена темі «Конфлікти в сім’ї – їх причини та вирішення».

 

Наступна зустріч була присвячена темі, яка є акутальною для всіх, хто не байдужий до свого життя, і не лише сімейного – «Чи вірити чорному коту, або забобони у повсякденному житті». Гостем засідання Сімейного клубу став ігумен Валеріан (Головченко) – відомий молодіжний місіонер та неймовірно цікава людина. Не випадково була вибрана дата – 19 вересня – свято в честь Чуда Архистратига Михаїла. Адже, на жаль, у народній свідомості воно тісно пов’язане із безліччю забобонів та безпідставних заборон. Розвінчування цього неправильного підходу було одним із лейтмотивів спілкування цього вечора. Зустріч, як і анонсували, була справді неймовірною та залишила приємне враження у всіх учасників, від найстарших, до наймолодших.

  

  

 

На засіданнях Сімейного клубу 5 та 12 вересня 2017 року учасники говорили про «Традиції побудови щасливої ​​сім’ї».

Сімейні конфлікти це не щось особливе й незвичайне, вони бувають у всіх. З плином часу в багатьох сім’ях негараздів стає більше, ніж радощів, і найчастіше це трапляється через самих членів сім’ї. Назвати себе справжньою родиною можуть тільки ті, хто зможуть перемогти розбіжності, навчитися поступатися, враховувати думку близької людини, миритися з дрібними недоліками один одного й допомагати у вирішенні великих проблем. Дуже важливо зрозуміти, що проблема не в конфліктах, а в тому, що ми робимо для їх вирішення та запобігання.

Як свідчить статистика, за останні 10–15 років кількість розлучень збільшилася до 50–60% від усіх укладених шлюбів. Наречений і наречена спочатку щасливі, вони в буквальному сенсі слова насолоджуються присутністю один одного. Однак минає зовсім небагато часу і молодята виявляються просто безпорадними. Кожен другий шлюб практично припиняє своє існування так і не розпочавшись. Більше того, в деяких сім’ях люди живуть у хронічному стані розлучення.  

На зустрічі учасники спробували з’ясувати чи завжди так було і що спричинило таку різну підміну традиційних цінностей.

Важливо, що кожен мав можливість висловитися й розповісти про свої сімейні традиції і почути про традиції в інших родинах, що обов’язково посприяє позитивним змінам у родинних і подружніх стосунках.

Як зазначив о. Іоанн, атмосфера такого спілкування просто неймовірна й викликає неповторні відчуття.

 

 

 

 

26 вересня 2017 року відбулося чергове засідання Сімейного клубу, присвячене одвічній проблемі пошуків порозуміння між різними поколіннями – „Батьки і діти : повертаючись до вічних тем”.

Діти і батьки – найрідніші люди, але водночас і одвічні сторони протистояння…Конфлікти між ними призводять до значних емоційних потрясінь, що стосуються усіх членів родини. Порозуміння ж можливе лише через істинне взаєморозуміння.

Необхідною умовою успішного врегулювання конфлікту між дітьми та батьками є налагодження комунікації.  Психологи рекомендують застосовувати відкриті дискусії замість простих дитячих спроб поскаржитися або замість батьківського прагнення висловити своє невдоволення. Неефективними виявляються і спроби батьків просто стати на бік дитини, що спричиняє циклічність цього конфлікту.

Учасники зустрічі обговорювали причини появи та розгортання конфліктих ситуацій у сім’ї, ділилися своїм досвідом подолання непорозумінь з дітьми та батьками, розповідали про відомі психологічні прийоми та життєві ситуації, свідками яких їм довелося бути.

У засіданнях клубу беруть участь усі охочі: і одружені, і не одружені.

Бажаною є присутність  молоді, для якої в майбутньому стануть у нагоді такі отримані знання, а також літніх людей, які з висоти свого життєвого досвіду можуть поділятися своїми переживаннями та успіхами у вирішенні тих чи інших сімейних питань. 

Зазвичай люди приходять цілими  сім’ями: поки батьки обговорюють важливі дорослі питання, дітки займаються своїми важливими, цікавими і творчими  справами. Ця зустріч не стала вийнятком. Спілкування відбувалося в невимушеній теплій атмосфері і, за словами самих учасників, було як ніколи інтерактивним.

  

 

 

 

 

 

 

Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA403807750000026000056145145 в ПАТ КБ "Приватбанк" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
044 360 04 77

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.