Відбулося чергове засідання Сімейного клубу

.

 
 
24 жовтня 2017 року в Духовно-просвітницькому центрі нашої парафії відбулося чергове засідання Сімейного клубу. 
Гостем заходу став протоієрей Михаїл Коник – керівник відділу у справах сім’ї Львівської єпархії, провідний фахівець служби у справах дітей Дрогобицької РДА. 
Цього разу на розгляд і обговорення аудиторії була запропонована тема «Цивільний шлюб та кризи подружніх відносин». 
 
Отець Михаїл разом із заступником голови Місії ієреєм Іоанном та Анною Ружицькими розповіли присутнім про три поняття шлюбу, якими оперують у сучасному соціумі: цивільний, церковний та «громадянський».
На думку отця Михаїла, власне шлюбом можна називати тільки шлюб церковний. Адже у таїнстві вінчання молодят поєднує Христос, і вони в духовному сенсі стають однією плоттю. Цивільний шлюб, тобто шлюб укладений у ДОРАЦСі, Церквою визнається і благословляється. Дуже часто правові обов’язки подружжя стимулюють у людей почуття відповідальності, однак таке подружнє життя не містить у собі Христа, тому ця сімейна пара не має надійної основи. Поняття «громадянський шлюб» є хибним і не може називатися шлюбом, оскільки ця форма спільного життя чоловіка та жінки не передбачає ані правової, ані духовної відповідальності. Церква вважає «громадянський шлюб» блудним співжиттям і характеризує як гріх. Цю тезу отець Михаїл підтвердив висловом одного із грецьких протопресвітерів Георгія Домбаракіса із праці «Зв’язки і відносини»:  «…правильні взаємини чоловіка і жінки Церква бачить лише в контексті шлюбу. Інакше ці відносини перестають бути зрозумілими, виявляються поверхневими і безвідповідальними, а отже, Церква не може їх прийняти». 
Також на зустрічі учасники торкнулися теми «Кризи сімейних стосунків». Лектори виділили 4 основні кризові періоди у житті родини.
Перший такий період починається з народженням у подружжя першої дитини. У цей час увага жінки майже на 100 відсотків належить дитині, тому чоловік може відчувати себе обділеним увагою дружини. Вона, у свою чергу, через постійну фізичну і моральну втому потребує особливої  допомоги чоловіка.
Наступна криза – початок шкільного життя дитини. У цей час діти більшу частину доби проводять не дома, що зумовлює зміни в сімейному укладі.
Третім періодом є «виліт дитини із гнізда». Коли батькам приблизно по 50–60 років, найстарша дитина вступає до ВУЗу, і батьки знову, як багато років тому, залишаються одні.
Четвертою і останньою кризою є смерть одного із подружжя. 
У кінці присутні мали змогу поставити лекторам питання, які виникли під час зустрічі.
Це засідання, як і всі попередні, відбувалося у дружній невимушеній атмосфері та залишило приємні незабутні враження у всіх учасників Сімейного клубу.  
 

Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA403807750000026000056145145 в ПАТ КБ "Приватбанк" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
044 360 04 77

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.