Спогади про відвідування Собору Паризької Богоматері

.

“Горить Нотр-Дам” – ця старшна звістка за допомогою соціальних мереж за лічені хвилини облетіла весь світ.
Спочатку я подумала, що це черговий фейк, або якийсь фільм зі спецефектами, або страшний сон… Потім ще два рази довелося прочитати інформацію, доки до мене дійшло, що це відбувається насправді.

Собор Паризької Богоматері, Нотр-Дам де Парі – один із символів французької столиці. Кафедральный собор архієпархії Парижа. Для всіх книголюбів це й один зі символів французької літератури, увіковічнений у романі Віктора Гюго. Храм віком у вісім століть! Добудований так, що навіть на фото видно, що вежі різної висоти, і в цьому своєрідна архітектурна родзинка, церква, у якій величезний орган пов’язаний із шпилем – тобто все пов’язане з усім і нічого зайвого. Собор, який пережив війни й революції, а запалав у комфортному 21 столітті з побутової причини…
Того вечора ми бачили людей, які стояли на площі біля собору, переживали, молилися. Стояли подумки там і ми. Хоча, звичайно, це не до порівняння, адже 7 жовтня 2018 року ми, сповнені щонайкращими почуттями, стояли на площі, залитій осіннім сонячним теплом. Те наше паломництво саме собою було чудом, а в той момент ми очікували його кульмінації, оскільки приїхали задля того, щоб поклонитися великій святині – Терновому вінцю Спасителя.
Тоді соборна площа теж була переповнена людьми: дорослими й малими, старими й зовсім юними, приїжджими й місцевими, людьми різних національностей, рас, культур, яких об’єднало захоплення визначною культурною християнською пам’яткою. Кільканадцять подружніх пар у день народження своєї сім’ї теж прийшли до Нотр-Даму. Як приємно було на них дивитися!
А потім більшість рушила все ближче і ближче до собору. Ми так переживали, щоб і ми там помістили, щоб і для нас там вистачило місця. І місця вистачило всім. Від величності собору перехоплювало дух! І ось несуть! Із глибин храму йде довга сувора у своїй мовчазності процесія, а посередині несуть Терновий вінець. Звучання органа, яскравість вітражів, велична служба – усе це й досі відлунням лунає в наших серцях. Звичайно, ми мало що розуміли зі служби: комусь усе дуже сподобалося, хтось мало не заснув від умиротворення і втоми, комусь було навіть страшнувало від своєрідного церемоніалу, але байдужим не залишився ніхто.
І той момент, коли ти за крок від такої великої святині, а згори, з-під самого купола, на тебе дивляться очі Паризької Богоматері з маленької потемнілої ікони, забути неможливо!
Ця страшна пожежа – великий урок, і для французів, і взагалі для кожної людини. Напевно, ця біда навіть якось консолідує парижан…Нехай висновки для себе кожен зробить самостійно.
Звичайно собор відреставрують, відбудують (упевнена, що з документальною точністю), і, можливо, від простоїть ще вісім століть. Але таким, як був, він уже точно не буде. Таким він залишиться лише у наших спогадах і спогадах мільйонів таких, як ми, тих, хто з першого погляду полюбив цей прекрасний храм. Ми щасливі, що бачили його неушкодженим і молилися в ньому, і дуже вдячні всім, хто організував нам те паломництво і подарував такі прекрасні, світлі спогади, згадку про Нотр Дам, який не горить.

Людмила Колєснік від імені паломницької групи наших прихожан

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA483052990000026005026703561 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
044 360 04 77

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.