Молодь парафії здійснила подорож до православних святинь Польщі

.

На запрошення Фундації «FUTURUM» (м. Орля, Польща) 15 учнів Недільної школи храму свт. Спиридона Триміфунтського вирушили до Польщі, щоб взяти участь у реалізації проекту з обміну українсько-польської православної молоді.

Першого дня, після довгої дороги діти активно відпочивали у мотузковому парку, де кожен зміг перевірити свої сили та вміння пересуватися по канату з перешкодами.

Наступного дня ми разом з віруючими Польської Православної Церкви приймали участь у Хресній ході (приблизно 10 км) до храму в маленькому польському селі Старий Корнін, де молилися за Всенічною, яку очолив єпископ Гайнівський Павел.

У програмі проекту передбачено цікаве спілкування, пізнавальні лекції, екскурсії та активний відпочинок. Ми молилися на Літургії ще в одному польському селі. У них престольне свято на честь св. Праведної Анни. Діти Причастилися, а старші дівчатка співали частину Богослужіння.

Вдалося побувати в Біловезькому Національному парку, який багатий різноманіттям флори та фауни. Діти навчилися розрізняти породу та вік дерев, а також побачили зубрів, оленів, косуль, вовків, та кабанів.

Поряд з парком знаходиться величний храм Святителя Миколая Чудотворця в Біловежі. Побудований більше 100 років тому архітекторами Романовим і Шретером. Його особливістю є порцеляновий іконостас, яких лише три у світі.

Ми відвідали найдревніший храм Польської Православної Церкви на честь Різдва Пресвятої Богородиці, якому понад 500 років. У храмі знаходяться Більська чудотворна ікона Божої Матері, а також мощі святих подвижників Почаївської лаври - преподобних Іова та Амфілохія. Цікавим фактом є те, що цю ікону в храм подарувала польська королева, яка була православною.

Вдалося побувати у єдиній в Польщі іконописній школі та поспілкуватися з її студентами. В ній навчаються 4 роки. Випускники отримують дипломи державного і церковного зразка.

Також, діти побували у багатьох монастирях та храмах православного Підляшшя, які вражають своєю красою, розмірами і, водночас, простотою. Жіночий монастир Різдва Пресвятої Богородиці в Звірках – найбільший православний монастир в Польщі. Тут знаходяться мощі младенця Гавриїла, який був замучений за православну віру 1690 року.

Церква Святого Духа в Білостоці - найбільший за розміром православний храм у Польщі. Будівництво розпочалося у 80-х рр. ХХ століття і продовжувалося 16 років. Вражає дзвіниця висотою 70 м. На ній розміщена радіоантена для трансляції православного радіо.

Храм Святої Софії - Премудрості Божої у Білостоці є точною копією Константинопольської Софії, але меншою у масштабі 1:3. Тобто у 3 рази коротший, вужчий і нижчий, ніж Софія Константинопольська. Його будували 11 років і вже в 1998 відбулося його освячення.

Залешани - невеличке село на Підляшші. Тут знаходиться наймолодший жіночий монастир Православної Церкви у Польщі на честь Св. Влмч. Єкатерини, заснований у 2007 році. У храмі є чудотворна ікона Божої Матері Залешанської, зображеної з семи ангелами. Свято на честь цієї ікони постановлене в останню суботу липня.

Чоловічий монастир Св. Вмч. Димитрія Солунського у польскому селі Саки. У храмі зберігається чудотворна ікона та мощі Св. Димитрія. Монастир був заснований у 2001 році як молитовний дім, а вже у 2010 присвоєно статус монастиря.

Жіночий монастир свв. Марфи і Марії на святій горі Грабарці. Є найвідомішою із православних монастирів на Підляшші. Історія цього місця починається в 1710 році із зцілення 10 тис. хворих на холеру. В подяку за чудо на пагорбі збудували дерев‘яну капличку на честь Преображення Господнього. Під час пожежі церква згоріла, і був збудований кам‘яний храм. Протягом багатьох століть на Грабарку прибувають паломники з хрестами, які вони залишають на святій горі. В пам'ять про наше паломництво ми також залишили там хрест.

Супрасльський чоловічий монастир на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, або, як називають його місцеві - Супрасльська Лавра, заснований понад 500 років тому монахами Києво-Печерської Лаври. Це найдревніший православний монастир у Польщі.

Нам вдалося помолитися під час Всенічного бдіння на честь Супрасльської ікони Божої Матері, яке очолив Предстоятель Польської Православної Церкви. Його Блаженству співслужили майже всі архієреї Польської Церкви, також були присутні єпископи з Руської та Болгарської Православних Церков.

Дівчатка співали частину літургії в храмі на честь св. Архістратига Михаїла в польському містечку Орля, а наймолодші дивували польських віруючих своєю поведінкою під час перебування в храмі.

На завершення нашої поїздки ми відвідали столицю Польщі, де кожен мав змогу купити символічні подарунки для своїх рідних, та повернулися в Київ.

Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA483052990000026005026703561 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
044 360 04 77

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.