26 травня продзвенів останній дзвоник у Недільній школі

.

Зустріч культур або останній дзвоник в Недільній школі за участі гостей з Греції

Остання неділя весни була особливою для прихожан нашого храму – відбулося святкування останнього дзвоника в Недільній школі. Традиційно це свято проходить піднесено, яскраво, музично-пісенно. Почесними гостями свята стали православні брати і сестри з Балканського півострову – греки з Вищої Церковної Академії м. Салонік, які перебувають в Києві з паломницькою та навчальною поїздкою.

 

Недільний ранок розпочався спільною Божественною літургією з грецькими священнослужителями та хористами. Службу здійснював протосинкел Верійської митрополії Елладської Православної Церкви архімандрит Георгій (Хрізостому). Літургія була надзвичайно урочистою. Поперемінно звучало дві мови – грецька та церковнослов’янська. Прихожани, затамовуючи подих, вслухалися в церковні піснеспіви, що лунали з вуст гостей, адже їх мотив і мелодика виконання зовсім відрізняється від рідної церковнослов’янської хорової традиції. Привернуло увагу і облачення грецьких отців своєю колористикою і естетизмом народної орнаментики. 

По закінченню літургії отець Георгій висловив радість з нагоди можливості духовного спілкування між греками та українцями, а також спільної молитви у храмі св. Спиридона Триміфунтського. Протоієрей Миколай Данилевич в свою чергу подякував за візит і від імені парафії подарував дорогим гостям Почаївську ікону Божої Матері.

 

Діти готувалися до нього, тому тут була і театральна сценка, у виконанні дітей старших груп, і віршики від наймолодших і, звичайно, пісенний віночок під керівництвом Коренчук Валентини Опанасівни. Діти співали про свято Воскресіння Христового, про маму, про весну. 

 

Оплески глядачів промовисто свідчили про радісну і піднесену атмосферу, яка панувала на святі. Кульмінацією свята був подарунок від гостей – грецькі народні танці та грецький національний костюм. Діти та батьки долучилися до народного танцю гостей і таким чином знайомилися з культурою братнього православного народу. Таке щире і тепле свято стало подією для прихожан храму, і сподіваємося, що гості з Еллади так само повезуть приємні спогади про парафіян, про храм св. Спиридона Триміфунтського та наш парк «Юність» до берегів Егейського моря.

Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA483052990000026005026703561 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
098 777 10 27

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.