Наша парафія під час війни

.

З першого дня війни наша парафія стала локальним осередком волонтерського руху, де знаходили прихисток місцеві мешканці, де можна отримати гарячу їжу, куди доставляють гуманітарну допомогу, звідки розносяться продукти і готується їжа для потребуючих.

Приміщення нашої Недільної школи, яке знаходиться в підвальній частині багатоповерхівки, що розташована недалеко від нашого храму, стало бомбосховищем. В різні періоди війни в цьому приміщенні проживали від 30 до 90 людей, які ховалися від обстрілів. Серед них були цілі сім’ї, і навіть домашні тварини (собачки, котики і папуги). Для всіх проживаючих було організоване регулярне харчування.

Варто сказати, що наша парафія вже тривалий час (з 2013 року) організовувала роздачу їжі щонеділі. В період війни це стало щоденною справою. Дехто бере готову їжу, дехто лише продукти, аби мати змогу самостійно приготувати вдома.

Безпосередня робота по допомозі людям ведеться кількома сім’ями наших прихожан, серед яких хотілося б особливо згадати про сім’ю Панченків, сім’ю Таволжанських та сім’ю Діденків. Забезпечення нашої діяльності здійснюється за рахунок пожертв всіх прихожан нашої громади та інших небайдужих людей. За кілька перших днів війни вибудувався контакт з великою кількістю волонтерів, які допомагають продуктами та необхідними речами, а також сприяють в їх доставці конкретним людям, яким ми допомагаємо. Наразі, в організаційному плані, обов’язки розділені між людьми так, щоб кожен був залучений до спільної справи, але при цьому міг виділити час на турботу про власну сім’ю чи рідних людей.

Частину продуктів закупляємо самі, іншу частину отримуємо від волонтерів чи благодійників. Нам передавали допомогу із-закордону, зокрема, з Польщі, Німеччини, Румунії, Іспанії, де в діаспорі служать священики нашої Церкви. З меж України дуже відчутною є допомога з м. Калуш, Івано-Франківської області, яку організовує волонтер Наталія Дарійчук, за що ми їй і її знайомим сердечно вдячні. З часу відходу російських окупаційних сил від Києва благодійна допомога передається в Гостомель, та інші постраждалі містечка навколо Києва.

Наші парафіяни регулярно розносять їжу по помешканнях 27-ми лежачих бабусь і дідусів, які самі не в стані прийти за харчами до нас. Загалом, щоденно парафія годує близько 100 людей. Крім того, закупляємо та отримуємо від волонтерів ліки, які роздаємо людям. Опікуємося Святошинським дитячим будинком-інтернатом на вул. Михайла Котельникова, 51, доставляючи продукти харчування, одяг та інші речі для покращення побутового добробуту дітей. Крім того є Будинок для людей похилого віку на Софіївській Борщагівці (вул. Каштанова, 64), куди надсилаємо через знайомих волонтерів памперси, засоби гігієни та інші речі, які можемо передати. За можливості і наявності будь-яких речей гуманітарного вжитку та продуктів допомагаємо відділенню психологічного диспансеру Київської міської психіатричної лікарні № 1 імені І. П. Павлова, а також привозили необхідне до Київського міського пологового будинку №3. Деякий час ми готували їжу для військових територіальної оборони одного із блокпостів у місті та передавали продукти для Збройних Сил України.

Осередок нашого духовного життя – храм святителя Спиридона став для багатьох острівцем надії та впевненості. Хоча приміщення Недільної школи знаходиться в хвилині ходьби від храму, в Недільній школі була облаштована окрема молитовна кімната, де в часи обстрілів та небезпеки люди звершують молитву за нашу перемогу та довгоочікуваний мир.

Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA483052990000026005026703561 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
098 777 10 27

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.