Паломницько-туристична поїздка до Італії. Хроніка

.

З 17 до 29 липня 2023 року тривала паломницько-туристична поїздка вихованців нашої Недільної школи до Італії. Подолавши шлях від Києва до Чернівців, а відтак перетнувши кордон, із Сучави вже 18 липня група прилетіла в Рим - величне, прекрасне, вічне місто, освячене проповіддю апостолів та кров'ю багатьох мучеників. Незважаючи на аномальну спеку, паломникам вдалося побувати в найвизначніших місцях, приклонитися до мощів святої Єлени, побачити Колізей, тріумфальні арки, Капітолійську площу, фонтан Треві та дізнатися багато нового про історію цих пам'яток на цікавій кількагодинній екскурсії.

19 серпня зранку прочани відвідали собор святого Петра у Ватикані. Його велич і краса нікого не залишила байдужим. А вже по обіді група вирушила на відпочинок до південних берегів Італії. До містечка Монастераче, що знаходиться в Калабрії (великому південному регіоні країни), юні туристи з батьками й вихователями дісталися ввечері. Там їх гостинно зустрів архімандрит Феодорит, який опікувався їхнім побутом і відпочинком. Але це ще не був кінець дороги, адже монастир на честь святого Іоанна Женця (відомий із XVI століття), у якому приймали наших паломників і туристів, знаходить вище - у містечку Стілло на передгір'ї Апеннін; до нього можна було доїхати автобусом дуже крутим серпантиновим шляхом.

20 серпня о. Феодорит показав монастир, ознайомив із внутрішнім розпорядком життя в ньому, розповів про життя святого Іоанна Женця та святих Миколая і Амвросія, що просіяли подвигами в цьому монастирі; усі побували в храмі, де зберігаються їхні мощі, змогли приклонитися до них. Далі о. Феодорит провів докладну екскурсію містечком: гості побачили головні площі, побували в деяких храмах (яких колись було аж 9), дізналися про історію сонячного Калабрійського краю та відомих людей, які походили звідси, зокрема філософа Томаса Кампанелли (на одній із площ йому споруджено пам'ятник). Завершилася ця цікава піша екскурсія у прекрасному місці - гроті на честь Пресвятої Богородиці, зображеної у вигляді пастушки. Так місцеве населення, хлібороби й пастухи, колись висловили свою любов до Божої Матері. Як розповів о. Феодорит, в останні роки саме в цьому місці відбувається чин Погребіння Богородиці. Загалом місцеве населення традиційно релігійне, з повагою ставиться до святинь і священства. Упадають в око зразки т. зв. вуличного іконопису, що прикрашають стіни будинків. Деякі з таких зображень датуються XIX століттям.

Наступні дні до 26 липня були присвячені активному відпочинку на Іонічному морі. Побут було організовано так, що всі разом молилися, харчувалися, самі готували їжу.

23 липня у соборі на мощах святих о. Феодорит та керівник групи о. Василій Яворський відслужили Божественну Літургію. Діти брали учать у богослужінні як пономарі та читці.

27 липня на завершення цікавого відпочинку група на чолі з о. Федоритом підкорила місцеву гору, на вершині якої височіють руїни Нормандського замку XII століття та храму святого Георгія Побідоносця - покровителя міста Стілло.Додому всі вирушали саповнені незабутніми враженнями та мріями повернутися колись сюди ще раз.

Зворотній шлях був нелегким, але цікавим: спочатку треба було дістатися до міста Ламеція, звідки полетіли в Мілан, а з Мілану - у Краків. Подолавши довгий шлях від Кракова до Києва, втомлені, але дуже щасливі мандрівники повернулися додому. Ця поїздка подарувала всім незабутні враження, новий життєвий досвід і нові знайомства, які, хочеться вірити, будуть мати продовження.

Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA483052990000026005026703561 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
098 777 10 27

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.