Урочистості в честь Покровителя острова Корфу святителя Спиридона Тримифунтського

Кожного року 11 серпня на острові Корфу (по-грецьки Керкіра), де зараз знаходяться мощі святителя Спиридона Тримифунтського, звершується великий хресний хід, який звершується в пам'ять про спасіння острова від турецького нашестя 1716 року. 24 липня острів був взятий в облогу 50-тисячною турецькою армією. З моря його блокували кораблі Османської імперії. Жителі міста, під керівництвом графа Шуленбурга, із зброєю в руках намагались відбивати атаки навірних, але сили захисників після сорока шести днів кровопролитних боїв вичерпувалися. Жінки, діти й старі люди зібрались в священному для них храмі святителя Спиридона і молились, стоячи на колінах. Турки вже визначили день генеральної битви,  яка швидше за все, могла б бути для жителів міста останньою.

Батьківщина святителя Спиридона Тримифунтського

Батьківщиною святителя Спиридона Тримифунтського є острів Кіпр. Села Аскія (Askeia або Ashia), в якій народився святий, і Тремефусья (Tremetousia, турецк. Назв. - Erdemli), на місці якої колись розташовувався древнє місто Тріміфунт (тут служив св. Спиридон), знаходяться в тій частині острова Кіпр , яка окупована Туреччиною і входить до складу так званої Турецької Республіки Північного Кіпру. Обидві села розташовані приблизно в 12 км на схід від столиці острова м. Нікосія в окупованій частині провінції Ларнака (Larnaca). Відповідно до адміністративно-територіальним поділом Турецької Республіки Північного Кіпру вищевказані села входять до складу провінції Газімагуса (Gazimagusa), грец. назв. - Фамагуста, Famagusta. Тремефусья і Аскія розташовані приблизно в 6 км. один від одного (див. карту нижче).

Житіє святого отця нашого Спиридона Тримифунтського

Батьківщина святого Спиридона – острів Кіпр. Син простих батьків і сам простодушний, смиренний і доброчесний, він з дитинства пас овець, дійшовши ж зрілого віку, одружився законним шлюбом і мав дітей. Він провадив чисте і богоугодне життя, наслідуючи Давида в смиренності, Якова — у сердечній простоті й Авраама — в любові до подорожніх. Проживши небагато років у шлюбі, дружина його померла, і він ще більше і старанніше почав служити Богу добрими справами, витрачаючи весь свій статок на прихисток подорожнім і милостиню злиденним. Цим він, живучи в миру, так догодив Богові, що удостоївся від Нього дару чудотворения: він зцілював невиліковні хвороби й одним словом виганяв бісів. За це Спиридон був поставлений єпископом міста Триміфунта за царювання імператора Константина Великого та сина його Констанція. І на єпископській кафедрі він продовжував творити великі й дивні чудеса.

«Молилися б ви святителю Спиридону Тримифунтському». - Архімандрит Іоанн (Крестьянкін)

Зараз вже самій не віриться: невже був такий час, коли можна було довго сидіти «за ногу» старця, слухаючи богомудрим словами архімандрита Іоанна (Крестьянкіна)? Правда, траплялося це нечасто - старця всіляко «оберігали» від відвідувачів. І картина зазвичай була така - батюшка виходить з храму, а безліч паломників, які приїхали в монастир на раду до старця, кидаються до нього.

Митрополит Керкірський Нектарій: «Святитель Спиридон Тримифунтський - наш улюблений святий»

На прохання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, з благословення Священного Синоду Елладської Православної Церкви, було прийнято рішення 26 квітня нинішнього року доставити в Україну десницю святителя Спиридона Тримифунтського.

Розповідь Н.В. Гоголя про паломництво до мощів Cв.Спиридона

Розповідь Н.В. Гоголя про паломництво до мощів
Cв.Спиридона

Нотатки паломника, що відвідав острів святого Спиридона

"... На острів Керкіра (Корфу) паломники добираються з Ігуменіци. Багато жителів цього портового міста працюють на Корфу, тому двічі на день - вранці і ввечері - туди відправляються невеликі судна -« Святий Спиридон »і« Свята Феодора ». Святитель Спиридон Триміфунтський і благовірна цариця Феодора, мощі яких знаходяться на Корфу, дуже шановані у греків, тому їх імена місцеві рибалки привласнюють і своїм невеликим човнам і катерам.

Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA483052990000026005026703561 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
098 777 10 27

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.