Батьківщина святителя Спиридона Тримифунтського

Батьківщиною святителя Спиридона Тримифунтського є острів Кіпр. Села Аскія (Askeia або Ashia), в якій народився святий, і Тремефусья (Tremetousia, турецк. Назв. - Erdemli), на місці якої колись розташовувався древнє місто Тріміфунт (тут служив св. Спиридон), знаходяться в тій частині острова Кіпр , яка окупована Туреччиною і входить до складу так званої Турецької Республіки Північного Кіпру. Обидві села розташовані приблизно в 12 км на схід від столиці острова м. Нікосія в окупованій частині провінції Ларнака (Larnaca). Відповідно до адміністративно-територіальним поділом Турецької Республіки Північного Кіпру вищевказані села входять до складу провінції Газімагуса (Gazimagusa), грец. назв. - Фамагуста, Famagusta. Тремефусья і Аскія розташовані приблизно в 6 км. один від одного (див. карту нижче).

Всі православні храми в селах Аскія і Тремефусья спаплюжені і зруйновані. Деякі перебудовані у мечеті (див. фото нижче).

Згадки про рік смерті святителя Спиридона в древніх рукописних пам'ятках не збереглося. Невідома і точна дата його народження. Однак очевидно, що дитинство і юність пройшли святого на о. Кіпр в роки царювання імператора Діоклетіана (284-305 рр..), А блаженна кончина Триміфунтського єпископа послідувала, ймовірно, близько 350 р. (але не раніше 344 р.).

Мощі святителя до другої половини VII ст. спочивали в місті Тріміфунт, а потім через набігів арабів вони, ймовірно, за наказом імператора Юстиніана II (685-695 рр..), були перенесені до Константинополя. У 1453 році, коли столицю Візантії впала під натиском турків, священик Григорій Полієвкт, таємно взявши шановані мощі, відправився спочатку до Сербії, а в 1456 році привіз їх на острів Корфу (по-грецьки Керкіра), де в храмі святителя Спиридона, вони зберігаються до цього дня.


Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA483052990000026005026703561 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
098 777 10 27

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.