Урочистості в честь Покровителя острова Корфу святителя Спиридона Тримифунтського

Кожного року 11 серпня на острові Корфу (по-грецьки Керкіра), де зараз знаходяться мощі святителя Спиридона Тримифунтського, звершується великий хресний хід, який звершується в пам'ять про спасіння острова від турецького нашестя 1716 року. 24 липня острів був взятий в облогу 50-тисячною турецькою армією. З моря його блокували кораблі Османської імперії. Жителі міста, під керівництвом графа Шуленбурга, із зброєю в руках намагались відбивати атаки навірних, але сили захисників після сорока шести днів кровопролитних боїв вичерпувалися. Жінки, діти й старі люди зібрались в священному для них храмі святителя Спиридона і молились, стоячи на колінах. Турки вже визначили день генеральної битви,  яка швидше за все, могла б бути для жителів міста останньою.

Однак, раптом 10 серпня вночі розпочалась жахлива гроза, - небачене раніше явище в цю пору року на острові, який буквально заливали потоки води. На світанку наступного дня, коли захисники острова готувались вступити у вирішальну схватку з ворогом, розвідники повідомили, що мусульманські окопи пусті і всюди лежать тіла солдат і офіцерів, які потонули в воді. Ті, що змогли вижити, залишивши зброю й продовольство, поспіхом відступили до моря, намагаючись попасти на кораблі, але багато з них були захоплені в полон. Саме вони й розповіли,що над стінами фортеці в грозовому небі раптом з’явилась фігура воїна, який тримав в одній руці запалену свічку й меч, а в другій - хрест. За ним йшов цілий сонм ангелів, і вони разом почали наступати й гнати турок геть. Згідно з описами полонених місцеві жителі впізнали в цьому небесному воїні свого захисника й покровителя - святителя Спірідона Триміфунтського.

Неочікуване спасіння острова від турецьких загарбників заставило місцеву владу визнати спасителем острова святителя Спірідона. В знак подяки правитель острова адмірал Андреа Пізані (островом в той час керували італійці) подарував храму св. Спірідона срібний підвісний світильник з багатьма лампадами, а місцева влада прийняла рішення, що кожного року буде постачати масло для запалювання цих лампад. Через рік 11 серпня, було встановлене свято на честь Святого. Цікаво, що саме в цьому хресному ході приймає участь найбільша кількість вірних. Після повернення хресного ходу в храм, святі мощі виставляються для трьохденного поклоніння (до заходу сонця 13 серпня). Варто зауважити, що під час хресного ходу мощі святителя Спиридона священики несуть не горизонтально, а вертикально. Люди вірять, що Святий живий і сам обходить своє місто.    

Керкіра – єдиний острів в Іонічному морі, який ніколи не був під владою турок. Місцеві жителі дуже гордяться цим.

Жителі Керкіри – дуже музично обдаровані люди, а тому, згідно з словами пророка Давида, який закликав у псалмах славити Господа в музичних  інструментах («хвалите Его во струнах и органе, хвалите Его в тимпане и лице» (треба дати посилання й перекласти українською), також прославляють свого небесного покровителя грою на музичних інструментах. На даний час в місті Керкіра є близько десятка духових оркестрів, які беруть участь в хресному ході й почергово грають музичні твори під час ходи містом.


Карта проїзду

Банківські реквізити храму


Релігійна громада парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському р-ні м.Києва ЄДРПОУ 36620918 Рахунок № UA483052990000026005026703561 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" МФО 380775 

Наші контакти

Адреса храму:
м. Київ, просп. Леся Курбаса, 7-Д

Телефон:
098 777 10 27

Email:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.